Ulotka dla pacjenta - Topiramat Bluefish 50 mg
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
-
– Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
-
– W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty..
-
– Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet, jeśli objawy jej choroby są takie same.
-
– Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
Spis treści ulotki:
-
1. Co to jest lek Topiramat Bluefish i w jakim celu się go stosuje
-
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Topiramat Bluefish
-
3. Jak stosować lek Topiramat Bluefish
-
4. Możliwe działania niepożądane
-
5. Jak przechowywać lek Topiramat Bluefish
-
6. Zawartość opakowania i inne informacje
1. co to jest lek topiramat bluefish i w jakim celu się go stosuje
Lek Topiramat Bluefish należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpadaczkowymi. Jest on stosowany:
- jako jedyny lek w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej
6 lat,
- wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku 2 lat i powyżej,
- w zapobieganiu bólom migrenowym u osób dorosłych.
2. informacje ważne przed zastosowaniem leku topiramat bluefish jeśli pacjent ma uczulenie na topiramat lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
- w zapobieganiu migrenie u kobiet w ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji (w celu uzyskania dokładniejszych informacji – patrz rozdział „Ciąża i karmienie piersią”). Należy porozmawiać z lekarzem o najlepszej metodzie antykoncepcji do stosowania w trakcie leczenia lekiem Topiramat Bluefish.
Jeśli pacjent nie jest pewny, czy którykolwiek z opisanych powyżej objawów go dotyczy, powinien przed zastosowaniem leku Topiramat Bluefish zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku Topiramat Bluefish należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą jeśli występują:
- choroby nerek, zwłaszcza kamienie nerkowe czy leczenie dializami,
- nieprawidłowości krwi i płynów ustrojowych (kwasica metaboliczna),
- choroby wątroby,
- choroby oczu, zwłaszcza jaskra,
- zaburzenia wzrostu,
- jeśli stosowana jest dieta wysokotłuszczowa (dieta ketogenna),
- jeśli pacjentka przyjmuje lek Topiramat Bluefish w leczeniu padaczki i jest w ciąży lub w wieku rozrodczym (patrz rozdział „Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność”)
Jeśli pacjent nie jest pewny, czy którykolwiek z opisanych powyżej objawów go dotyczy, powinien przed zastosowaniem leku Topiramat Bluefish zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Ważne jest, aby pacjent nie zaprzestał przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed przyjęciem jakiegokolwiek leku zawierającego topiramat, wydanego mu jako zamiennik leku Topiramat Bluefish.
W trakcie stosowania leku Topiramat Bluefish pacjent może stracić na wadze, dlatego w trakcie przyjmowania tego leku należy regularnie kontrolować masę ciała. Jeśli pacjent traci zbyt dużo na wadze lub gdy dziecko przyjmujące ten lek nie przybiera wystarczająco na wadze, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Niewielka liczba osób stosujących leki przeciwpadaczkowe zawierające topiramat myślała o tym, aby się skrzywdzić lub zabić.
Jeśli kiedykolwiek u pacjenta pojawią się takie myśli, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Topiramat Bluefish a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Topiramat Bluefish może wchodzić w interakcje z innymi lekami. W związku z tym niekiedy należy dostosować dawkę przyjmowanych przez pacjenta leków lub odpowiednio zmienić dawkę leku.
W szczególności należy poinformować lekarza lub farmaceutę w razie stosowania:
- innych leków, które mają szkodliwy wpływ lub obniżają proces myślenia, koncentrację lub koordynację mięśniową (na przykład: leki hamujące ośrodkowy układ nerwowy, takie jak leki rozkurczające mięśnie i leki uspokajające),
- środków antykoncepcyjnych. Topiramat Bluefish może zmniejszyć skuteczność działania środków antykoncepcyjnych. Należy porozmawiać z lekarzem o najlepszej metodzie antykoncepcji do stosowania w trakcie leczenia lekiem Topiramat Bluefish.
Należy powiadomić lekarza, jeśli podczas stosowania środków antykoncepcyjnych razem z lekiem Topiramat Bluefish nastąpiła zmiana w przebiegu krwawień miesiączkowych.
Należy zachować listę wszystkich przyjmowanych leków. Podczas rozpoczynania terapii nowym lekiem należy tę listę pokazać lekarzowi i farmaceucie.
Stosowanie innych leków, takich jak leki przeciwpadaczkowe, rysperydon, lit, hydrochlorotiazyd, metformina, pioglitazon, gliburyd, amitriptylina, propranolol, diltiazem, wenlafaksyna, flunarazyna, ziele dziurawca (Hypericum perforatum) (lek ziołowy, stosowany w leczeniu depresji) należy przedyskutować z lekarzem lub farmaceutą.
Jeśli pacjent nie jest pewny, czy powyższy tekst go dotyczy, powinien przed zastosowaniem leku Topiramat Bluefish zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Topiramat Bluefish z jedzeniem ipiciem
Topiramat Bluefish można przyjmować z pokarmem lub bez. Należy pić dużo płynów w czasie dnia, aby zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych podczas stosowania leku. W trakcie stosowania leku należy unikać picia alkoholu.
Ciąża i karmienie piersią
Zapobieganie migrenie:
Topiramat Bluefish może uszkadzać nienarodzone dziecko. Nie stosować leku Topiramat Bluefish w okresie ciąży. Nie stosować leku Topiramat Bluefish w celu zapobiegania migrenie u pacjentki w wieku rozrodczym, chyba, że stosuje skuteczną antykoncepcję. Pacjentka powinna porozmawiać z lekarzem o najlepszej metodzie antykoncepcji i czy lek Topiramat Bluefish jest dla niej odpowiedni. Przed rozpoczęciem stosowania leku Topiramat Bluefish należy wykonać test ciążowy.
Leczenie padaczki:
Jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym, powinna porozmawiać z lekarzem o możliwości zastosowania innych leków niż Topiramat Bluefish. Jeśli zostanie podjęta decyzja o stosowaniu leku Topiramat Bluefish, należy stosować skuteczną antykoncepcję. Należy porozmawiać z lekarzem o najlepszej metodzie antykoncepcji do stosowania w trakcie leczenia lekiem Topiramat Bluefish. Przed rozpoczęciem stosowania leku Topiramat Bluefish należy wykonać test ciążowy.
Jeśli pacjentka planuje zajść w ciążę, powinna wcześniej porozmawiać z lekarzem.
Jeśli lek jest stosowany w okresie ciąży, podobnie jak w przypadku stosowania innych leków przeciwpadaczkowych istnieje ryzyko uszkodzenia płodu. Pacjentka powinna być pewna, że dobrze zna ryzyko i korzyści wynikające ze stosowania leku w leczeniu padaczki podczas ciąży.
-
– Jeśli pacjentka przyjmuje lek Topiramat Bluefish w czasie ciąży, u dziecka jest zwiększone ryzyko wad
wrodzonych, zwłaszcza rozszczepienia górnej wargi i rozszczepienia podniebienia. U nowonarodzonych chłopców może wystąpić zaburzenie rozwojowe członka (spodziectwo). Te wady mogą wystąpić we wczesnej ciąży, nawet zanim pacjentka dowie się, że jest w ciąży.
-
– Jeśli pacjentka przyjmuje lek Topiramat Bluefish w czasie ciąży, urodzone dziecko może mieć
mniejszą masę niż oczekiwana. Jeśli pacjentka ma pytania dotyczące tego zagrożenia w czasie ciąży, powinna porozmawiać z lekarzem.
-
– Mogą być inne leki przeznaczone do stosowania w leczeniu tej choroby, o mniejszym ryzyku
powodowania wad wrodzonych u dzieci.
-
– Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w czasie stosowania leku Topiramat Bluefish, powinna niezwłocznie
powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz razem z pacjentką zdecydują, czy kontynuować stosowanie leku Topiramat Bluefish w czasie ciąży.
Karmienie piersią
Substancja czynna leku Topiramat Bluefish (topiramat) przenika do mleka ludzkiego. U dzieci karmionych mlekiem matek stosujących ten lek występowały takie objawy niepożądane, jak biegunka, uczucie senności, drażliwość i mały przyrost masy ciała. Dlatego lekarz omówi z pacjentką, czy przerwać karmienie piersią, czy przerwać stosowanie leku Topiramat Bluefish. Lekarz weźmie pod uwagę znaczenie leku dla matki i ryzyko dla dziecka.
Matki, które przyjmują lek w okresie karmienia piersią, powinny niezwłocznie poinformować lekarza, gdy tylko zauważą jakąkolwiek zmianę w zachowaniu dzieci.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Podczas stosowania leku mogą się pojawić zawroty głowy, zmęczenie i zaburzenia wzroku. Bez porozumienia się z lekarzem nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn i narzędzi.
Ważne informacje o niektórych składnikach leku Topiramat Bluefish
Lek zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Jak stosować lek Topiramat Bluefish
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
- Lekarz z reguły rozpoczyna leczenie od małej dawki leku Topiramat Bluefish i stopniowo ją zwiększa, aż do ustalenia dawki optymalnej dla danego pacjenta.
- Tabletki należy połykać w całości. Nie zaleca się rozgryzania tabletek, gdyż mogą pozostawić gorzki posmak.
- Lek można przyjmować przed, w trakcie lub po posiłku. Podczas przyjmowania leku należy pić dużo płynów, aby uniknąć tworzenia kamieni nerkowych.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Topiramat Bluefish
- Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.
- W razie przedawkowania topiramatu można odczuwać następujące objawy: senność, uczucie zmęczenia lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, brak koordynacji, zaburzenia mowy lub koncentracji, podwójne lub niewyraźne widzenie, zawroty głowy z powodu niskiego ciśnienia tętniczego krwi, depresja lub pobudzenie, ból brzucha lub drgawki.
Przedawkowanie może wystąpić również w przypadku stosowania innych leków razem z lekiem Topiramat Bluefish.
Pominięcie zastosowania leku Topiramat Bluefish
- W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć najszybciej, jak to możliwe. Jeśli jednak zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć poprzednią i dalej kontynuować leczenie. W przypadku pominięcia dwóch lub większej liczby dawek, należy się skontaktować z lekarzem.
- Nie należy stosować dawki podwójnej (dwóch dawek jednocześnie) w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Przerwanie stosowania leku Topiramat Bluefish
Nie należy przerywać leczenia, chyba, że zalecił to lekarz. Po zaprzestaniu terapii mogą powrócić objawy choroby. Jeśli lekarz podejmie decyzję o zaprzestaniu leczenia, dawka leku może być zmniejszana stopniowo przez okres kilku dni.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
4. możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zasięgnąć pomocy medycznej jeśli wystąpią jakiekolwiek z następujących działań niepożądanych:
Bardzo często(mogą wystąpić u więcej, niż 1 na 10 osób)
- Depresja (wystąpienie depresji lub pogorszenie depresji już istniejącej).
Często (mogą wystąpić u nie więcej, niż 1 na 10 osób)
- Drgawki.
- Niepokój, rozdrażnienie, zmiany nastroju, splątanie, dezorientacja.
- Problemy z koncentracją, spowolnienie procesów myślowych, utrata pamięci, problemy z pamięcią (nowe przypadki, nagła zmiana lub nasilenie).
- Kamienie nerkowe, częste lub bolesne oddawanie moczu.
Niezbyt często (mogą wystąpić u nie więcej, niż 1 na 100 osób)
- Zwiększone stężenie kwasów we krwi (może spowodować trudności w oddychaniu, w tym skrócenie oddechu, utrata apetytu, nudności, wymioty, nasilone zmęczenie, szybkie lub nieregularne bicie serca).
- Zmniejszone pocenie się lub brak pocenia (szczególnie u młodszych dzieci, narażonych na wysoką temperaturę otoczenia).
- Myśli o poważnym samookaleczeniu, próby samookaleczenia.
- Utrata części pola widzenia.
Rzadko (mogą wystąpić u nie więcej, niż 1 na 1000 osób)
- Jaskra, która charakteryzuje się zaleganiem płynu w komorze oka, powodując zwiększone ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, ból oraz osłabione widzenie.
Inne działania niepożądane wymieniono poniżej. Jeśli się nasilą należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 osób)
- Wyciek z nosa z towarzyszącym uczuciem jego zatkania lub ból gardła.
- Mrowienie, ból i (lub) drętwienie różnych części ciała.
- Senność, zmęczenie.
- Zawroty głowy.
- Nudności, biegunka.
- Zmniejszenie masy ciała.
Często (mogą wystąpić u nie więcej, niż 1 na 10 osób)
- Anemia (zmniejszona liczba krwinek czerwonych).
- Reakcje alergiczne (takie jak wysypka skórna, zaczerwienienie, świąd, obrzęk twarzy, pokrzywka).
- Zmniejszenie apetytu, utrata apetytu.
- Agresja, pobudzenie, napady złości, nieprawidłowe zachowania.
- Trudności z zasypianiem i utrzymaniem snu.
- Zaburzenia mowy, niewyraźna mowa.
- Nieskładność ruchowa lub zaburzenia koordynacji, chwiejność podczas chodzenia.
- Zmniejszona zdolność wykonywania rutynowych czynności.
- Zaburzenia zmysłu smaku (osłabienie lub brak).
- Mimowolne drgawki; szybkie, niekontrolowane ruchy gałek ocznych.
- Zaburzenia widzenia, takie jak podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, osłabione widzenie, zaburzenia akomodacji.
- Zawroty głowy, dzwonienie w uszach, ból ucha.
- Skrócenie oddechu.
- Krwawienia z nosa.
- Gorączka, złe samopoczucie, osłabienie.
- Wymioty, zaparcia, ból brzucha lub uczucie dyskomfortu, niestrawność, zakażenia żołądka lub jelit.
- Suchość w ustach.
- Wypadanie włosów.
- Świąd.
- Ból lub obrzęk stawów, skurcze i drgawki mięśni, bóle mięśni lub osłabienie siły mięśni, bóle w klatce piersiowej.
- Zwiększenie masy ciała.
Niezbyt często (mogą wystąpić u nie więcej, niż 1 na 100 osób)
- Zmniejszona liczba płytek krwi (komórki krwi, które są odpowiedzialne za zatrzymanie krwawienia), zmniejszona liczba białych krwinek, które są odpowiedzialne za ochronę przed zakażeniem, zmniejszenie stężenia potasu we krwi.
- Zwiększone stężenie enzymów wątrobowych, zwiększona liczba eozynofilów (rodzaj białych krwinek) we krwi.
- Obrzęk węzłów chłonnych szyi, pach oraz pachwin.
- Zwiększony apetyt.
- Euforia.
- Słyszenie, widzenie, czucie nieistniejących zjawisk, ciężkie zaburzenia psychiczne (psychozy).
- Brak okazywania emocji i (lub) brak odczuwania emocji, nasilona podejrzliwość, napady paniki.
- Problemy z czytaniem, zaburzenia mowy, trudności z pisaniem odręcznym.
- Niepokój, wzmożona aktywność umysłowa i fizyczna.
- Spowolnienie procesów myślowych, zaburzenia sposobu myślenia i osłabienie czujności.
- Ograniczone lub spowolnione ruchy, mimowolne nieprawidłowe lub powtarzające się ruchy mięśni.
- Omdlenia.
- Nieprawidłowa aktywność zmysłu dotyku; osłabione czucie.
- Zaburzenia węchu lub brak węchu.
- Odczucia lub objawy, które mogą zapowiadać napad migreny lub określony rodzaj drgawek.
- Suchość oka, nadwrażliwość oczu na światło, drganie powiek, łzawienie oczu.
- Osłabienie lub utrata słuchu, utrata słuchu w jednym uchu.
- Wolne lub nieregularne bicie serca, uczucie bicia serca w klatce piersiowej (kołatanie serca).
- Zmniejszone ciśnienie krwi lub zmniejszone ciśnienie krwi podczas wstawania (w związku z tym u pacjentów, którzy przyjmują Topiramat Bluefish może wystąpić uczucie omdlenia, zawroty głowy, lub omdlenia związane z nagłą zmianą pozycji ciała na stojącą lub siedzącą).
- Uderzenia gorąca, uczucie ciepła.
- Zapalenie trzustki.
- Nasilone wiatry, zgaga, uczucie pełności w żołądku lub wzdęcia.
- Krwawienie z dziąseł, nasilone wytwarzanie śliny, ślinienie się, nieświeży oddech.
- Przyjmowanie nadmiernych ilości płynów, nadmierne pragnienie.
- Przebarwienia skóry.
- Sztywność mięśni, bóle mięśni.
- Krew w moczu, nietrzymanie moczu, nagłe parcie na pęcherz, ból nerek lub boku.
- Trudności w osiągnięciu lub utrzymaniu erekcji, zaburzenia funkcji seksualnych.
- Objawy grypopodobne.
- Uczucie zimna (np. palce u rąk i nóg).
- Uczucie upojenia.
- Trudności z uczeniem się.
Rzadko (mogą wystąpić u nie więcej, niż 1 na 1000 osób)
- Nadmiernie podwyższony nastrój.
- Utrata przytomności.
- Utrata widzenia w jednym oku, czasowa ślepota, nocna ślepota.
- Zespół leniwego oka.
- Obrzęk oka i tkanek wokół oka.
- Drętwienie, mrowienie i zmiana barwy (białe, niebieskie, następnie czerwone) palców rąk i nóg podczas ekspozycji na zimno.
- Zapalenie wątroby, niewydolność wątroby.
- Zespół Stevensa-Johnsona, potencjalnie zagrażająca życiu choroba skóry, która może objawiać się występowaniem owrzodzeń błony śluzowej w różnych miejscach ciała (np. usta, nos, oczy), wysypką skórną i pęcherzami.
- Nieprzyjemny zapach skóry.
- Dolegliwości ze strony ramion lub nóg.
- Zaburzenia nerek.
Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
- Zwyrodnienie plamki ocznej jest chorobą plamki żółtej siatkówki oka, które jest miejscem najostrzejszego widzenia. W razie wrażenia zaburzeń lub osłabienia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.
- Toksyczna nekroliza naskórka, zagrażająca życiu choroba, w której górna warstwa skóry oddziela się od dolnej. Jest to cięższa odmiana zespołu Stevensa-Johnsona (patrz niezbyt częste działania niepożądane).
Dzieci
Działania niepożądane występujące u dzieci są zbliżone do tych, które obserwowano u dorosłych, jednak następujące działania niepożądane mogą występować częściej u dzieci, niż u dorosłych.
-
– Zaburzenia koncentracji.
-
– Zwiększone stężenie kwasów we krwi.
-
– Myśli o poważnym samookaleczeniu.
-
– Zmęczenie.
-
– Zmniejszenie lub zwiększenie apetytu.
-
– Agresja, nieprawidłowe zachowania.
-
– Trudności z zasypianiem i utrzymaniem snu.
-
– Chwiejność podczas chodzenia.
-
– Złe samopoczucie.
-
– Zmniejszenie stężenia potasu we krwi.
-
– Brak okazywania emocji i (lub) brak odczuwania emocji.
-
– Łzawienie oczu.
-
– Wolne lub nieregularne bicie serca.
Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić u dzieci to:
Często (mogą wystąpić do 1 na 10 osób)
-
– Zawroty głowy (pochodzenia obwodowego).
-
– Wymioty.
-
– Gorączka.
Niezbyt często (mogą wystąpić do 1 na 100 osób)
-
– Zwiększona liczba eozynofilów (rodzaj białych krwinek) we krwi.
-
– Wzmożona aktywność umysłowa i fizyczna.
-
– Uczucie ciepła.
-
– Trudności z uczeniem się.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181 C, 02–222 Warszawa, Tel.: +48 22 49 21 301,
Faks: + 48 22 49 21 309, e-mail:
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
5. jak przechowywać lek topiramat bluefish
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na blistrze lub pojemniku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, co zrobić z lekami, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
6. zawartość opakowania i inne informacjesubstancją czynną leku jest topiramat.
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg lub 200 mg topiramatu.
Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna
Celuloza mikrokrystaliczna
Skrobia żelowana
Kroskarmeloza sodowa
Magnezu stearynian
Otoczka tabletki:
Hypromeloza
Tytanu dwutlenek (E171)
Makrogol
Żelaza tlenek żółty (E 172) (tabletki 50 mg i 100 mg)
Żelaza tlenek czerwony (E 172) (tabletki 200 mg)
Jak wygląda lek Topiramat Bluefish i co zawiera opakowanie.
Opis produktu
25 mg: Białe, okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane ze ściętymi krawędziami, o średnicy około
6 mm, z wytłoczonym napisem „TP” po jednej stronie i liczbą „25” po drugiej stronie.
50 mg: Jasnożółte, okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane ze ściętymi krawędziami, o średnicy około 7 mm, z wytłoczonym napisem „TP” po jednej stronie i liczbą „50” po drugiej stronie.
100 mg: Ciemnożółte, okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane ze ściętymi krawędziami, o średnicy około 9 mm, z wytłoczonym napisem „TP” po jednej stronie i liczbą „100” po drugiej stronie.
200 mg: Czerwone, okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane ze ściętymi krawędziami, o średnicy około 12,7 mm, z wytłoczonym napisem „TP” po jednej stronie i liczbą „200” po drugiej stronie.
Topiramat Bluefish 25 mg jest dostępny w blistrach z folii aluminiowej zawierających 10, 28, 60, 100 lub 200 tabletek powlekanych oraz w pojemniku z HDPE zawierającym 60 tabletek powlekanych.
Topiramat Bluefish 50 mg, 100 mg, 200 mg jest dostępny w blistrach z folii aluminiowej zawierających 28, 60, 100 lub 200 tabletek powlekanych oraz w pojemniku z HDPE zawierającym 60 tabletek powlekanych.
Podmiot odpowiedzialny:
Bluefish Pharmaceuticals AB,
P.O. Box 49013
100 28 Stockholm
Szwecja
Wytwórca:
Bluefish Pharmaceuticals AB
Gavlegatan 22
113 30 Stockholm
Szwecja
Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:
Kraj członkowski | Nazwa produktu leczniczego |
Austria | Topiramat Bluefish 25 mg/50 mg/100 mg/200 mg Filmtabletten |
Niemcy | Topiramat Bluefish 25 mg/50 mg/100 mg/200 mg Filmtabletten |
Hiszpania | Topiramat Bluefish 25 mg/50 mg/100 mg/200 mg comprimidos recubiertos con peiicuia |
Włochy | ECURAM 25 mg/50 mg/100 mg/200 mg compresse rivestite con film |
Norwegia | Topiramat Bluefish |
Polska | Topiramat Bluefish |
Portugalia | Topiramat Bluefish |
Islandia | Topiramat Bluefish 25 mg/50 mg/100 mg/200 mg filmuhuóaóar toflur |
Data ostatniej aktualizacji ulotki: 2017–12–05
9
Więcej informacji o leku Topiramat Bluefish 50 mg
Sposób podawania Topiramat Bluefish 50 mg
: tabletki powlekane
Opakowanie: 200 tabl.\n28 tabl.\n60 tabl. w blistrach\n60 tabl. w pojemniku\n100 tabl.
Numer
GTIN: 05909990780006\n05909990779970\n05909990779987\n05909990780051\n05909990779994
Numer
pozwolenia: 15314
Data ważności pozwolenia: 2019-09-12
Wytwórca:
Bluefish Pharmaceuticals AB